Informacje branżowe

Awakn Life Sciences poinformowało, że brytyjski organ rządowy – Narodowy Instytut Badań nad Zdrowiem i Opieką (National Institute for Health and Care Research) – zatwierdził finansowanie w wysokości 66% kosztów III fazy badania klinicznego skoncentrowanego na terapii wspomaganej ketaminą jako potencjalnej terapii zaburzenia związanego ze spożywaniem alkoholu (alcohol use disorder, AUD). Finansowanie wesprze wiodący program firmy Awakn, czyli Project Kestrel, którego celem jest budowanie własności intelektualnej (IP) oraz doprowadzenie do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu/zatwierdzenia regulacyjnego dla terapii wspomaganej ketaminą w leczeniu AUD w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Firma PharmaTher otrzymała zawiadomienie o dopuszczeniu do patentowania (notice of allowance) od Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) dotyczące stosowania ketaminy w leczeniu choroby Parkinsona i zaburzeń motorycznych, które powodują niekontrolowane, mimowolne ruchy. Notice of allowance jest dokumentem wskazującym, że wniosek patentowy został dopuszczony i w zasadzie końcowym etapem przyznawania patentu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nowo utworzone stypendium dziennikarskie – Ferriss-UC Berkeley w Graduate School of Journalism, które specjalizować ma się w tematach związanych z psychodelikami – przyznaje granty w wysokości 10 000 USD. Grant przyznawany jest dziennikarzom tworzącym treści w druku i audio na temat nauki, polityki, biznesu i kultury w powiązaniu z nową erą substancji psychodelicznych. Zgłoszenia można składać do 31 lipca. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Firma Mydecine Innovations z powodzeniem zsyntetyzowała rodzinę związków, które mają takie same efekty jak MDMA, ale działają tylko 1-2 godziny. Firma złożyła wniosek patentowy na nowe preparaty. Badania wskazują, że MDMA ma wysoką skuteczność w leczeniu chociażby zespołu stresu pourazowego (PTSD). Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Inne:

Myślisz o rozpoczęciu działalności na rynku substancji psychodelicznych lub już w nim działasz? Poznaj naszą ofertę tutaj.

Aby uzyskać dostęp do darmowego e-booka zapisz się na nasz Newsletter.

facebook